Unele texte sunt pamflete şi trebuiesc tratate ca atare. Orice asemănare cu oameni sau animale reale se pedepseşte conform legii...

joi, 15 iulie 2010

Oferta job

Descrierea firmei

S.C. Firma Random S.R.L. este un lider pe piata nationala în facutul chestiilor. Activitatea firmei e aceea de a face chestii, lucru care nu e deloc usor asa cum pare. Chestiile facute de Firma Random (de la chiloti cu imprimeu de leopard pâna la freza lui Stefan Banica Jr.) sunt recunoscute ca fiind cele mai tari din industria chestiilor. Acum, pe timp de criza de nervi, Firma Random scoate la vânza concurs postul de angajat.

Descrierea postului
Angajatul trebuie sa faca tot ce i se spune.

Cerinte
Persoana pe care o cautam trebuie:
Sa faca sa fie bine
Sa rezolve task-urile înainte sa-i fie cerute, eventual înainte sa fie gândite si concepute
Sa stie foarte bine www, css, asp, php, html, XML, omg, wtf, ffs, Flash, Photoshop, Premiere, Max, Maya, C++, C#, .NET, Java, MySQL, latina, araba, chineza, klingoniana
Sa nu fumeze, sa nu bea, sa nu manânce, sa-si controleze dreacu' vezica pâna ajunge acasa (Aceste vicii sunt calea catre partea întunecata. Viciile duc la pauze, pauzele duc la relaxare, relaxarea duce la timp în care nu muncesti.)
Sa nu aiba blog, cont pe facebook, twitter, yahoo, forumuri etc.
Sa nu aiba pareri (tupeistii care îsi vor permite sa îsi dea cu parerea vor fi biciuiti patru zile per parere)
Sa aiba masina propie, pe care sa o foloseasca în interesul firmei
Sa vina cu PC-ul de acasa si sa-si cumpere programele pe care le foloseste
Sa nu comenteze când primeste feedback negativ
Sa nu întrebe de ce tot feedback-ul pe care îl primeste e negativ
Sa semneze contracte fara sa le citeasca
Sa nu fie nemultumit (orice nemultumire se pedepseste cu moartea, iar la noi poti sa mori de mai multe ori, pentru ca avem experti Voodoo)
Sa aiba cel putin cinci sau mai multe diplome de master sau doctorat (pentru ca noi nu folosim hârtie igienica)
Sa nu fie urât, pentru ca nu ne plac oamenii urâti si toata lumea stie ca îti strici imaginea daca stai de vorba cu oameni urâti. Plus ca s-a dovedit stiintific ca nivelul de competenta e direct proportional cu felul în care arati

Beneficii
Posibilitatea de a lucra peste program si în weekend pentru tot restul vietii
Pachet salarial amuzant (e atât de mic încât te face sa râzi)
Sansa de a face sa fie bine
Impozit de 87%
O data la trei ani, oportunitatea de a se bate într-o arena, pe viata si pe moarte, pentru o marire de salariu de 1,3%
Colegi degeaba care o lalaie toata ziua si care nu-si justifica salariul urias
Ocazia de a renunta la viata personala în detrimentul cooperati firmei
Posibilitatea de a renunta la drepturile legale garantate de Codul Muncii pe care le are ca angajat

Bonusuri
Toaleta publica
Fluturas de salariu
Aer gratis
Asigurare medicala (adica te asiguram în fiecare zi ca n-ai nici pe dracu')
Acces la limba româna
Interneti

Persoanele interesate pot depune (șpaga) CV-urile unde vor pâna când avem noi chef. Aplica acum sau îti spargem fata!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Bobbi - Shoarecele de blog